Closterkeller zagra ponownie w Prowincji!

Kochani jak już wielu wie inni dopiero się dowiedzą :-) już 29 listopada w klubie Prowincja po raz kolejny zagra Closterkeller! Tym razem trasa koncertowa pod hasłem: PURPLE / SCARLET - jubileusz 45-lecia!

„Tak, tak! W tym roku nasza pierwsza płyta - "Purple" obchodzi już ćwierćwiecze swej premiery, zaś tak ceniona przez wielu z Was "Scarlet" ukazała się 20 lat temu. W sumie daje to tę jakże poważną liczbę 45. ;-))) Uczcimy to grając całe te dwie płyty na koncertach. Nie pominiemy ani jednego utworu.”

Jako support zagra Sounds Like the End of the World! Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety w cenie 35 zł przedsprzedaż i 45 zł w dniu koncertu do nabycia w Prowincji. Rezerwacje biletów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub sms: 603 952 430. W treści wiadomości wpisujemy: Closterkeller, imię i nazwisko zamawiającego, ilość bileów, miejscowość.

closterkeller v2

Costerkeller - to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji - mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller.

W ciągu lat swojej kariery zespół zyskał miano kultowej formacji sceny polskiej. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Są lubiani zarówno przez starszych jak i młodszych, na koncerty przychodzi młodzież rekrutująca się zarówno ze środowisk tzw. metalowych, jak i gotyckich, rockowych aż do słuchaczy muzyki pop. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem do psychodelicznego, nieco "zakręconego" pop-rocka z elementami gotyku.

Mimo tej różnorodności Closterkeller posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny, charakterystyczny styl i jest zespołem wyróżniającym się od innych w pierwszej lidze polskiego rocka. Od wielu lat niezmiennie plasują się w czołówce najpopularniejszych zespołów rockowych pomimo, że grają muzykę nieco trudniejszą i bardziej ambitną, a ich najmocniejszą stroną są specyficzne ciężkie i mistyczne utwory.

Skład: Anja Orthodox - vocal, lyrics Mariusz Kumala - guitar Olo Gruszka - bass guitar Michał Rollinger - keyboards Adam Najman – drums.

Sounds Like The End Of The World - to pięcioosobowy zespół instrumentalny. Projekt powstał w maju 2012 roku. W styczniu 2013 zarejestrował promocyjny mini-albumu "It All Starts Here" zawierający 5 autorskich utworów, który następnie wydał własnym nakładem w marcu tego samego roku. Zespół miał do tej pory przyjemność dzielić scenę z takimi wykonawcami jak God is An Astronaut, This Will Destroy You, Long Distance Calling, Sleepmakeswaves, Tides From Nebula, Coma, Lipali, Collage, DispersE czy Tune.

Formacja Sounds Like The End Of The World nagrała pod koniec lutego materiał na swój debiutancki album "Stages of Delusion" w Sounds Great Promotion w Gdyni. Za realizację nagrań oraz produkcję odpowiada Jan Galbas, a za miks i mastering Kuba Mańkowski, którzy współpracowali z takimi wykonawcami jak Behemoth, Obscure Sphinx czy Jordan Rudess z Dream Theater.
Prapremiera płyty odbyła się 16 kwietnia 2014 w Poznaniu w klubie Eskulap na wspólnym koncercie z grupą God is An Astronaut. Premiera płyty miała miejsce 6 maja 2014.

Skład: Michał Badecki, Wojciech Kowal, Michał Baszuro, Tomasz Hoffman, Michał Koziorowski.

W tym tygodniuW tym tygodniu2027
Od 02.02.2014Od 02.02.20141857479