Bliżej jazzu: Henryk Miśkiewicz „Full Drive 3”

Kolejne bardzo ciekawe wydarzenie muzyczne w Słubicach. Tym razem w Klubie Prowincja w ramach cyklu „Bliżej Jazzu” wystąpi Henryk Miśkiewicz w projekcie „Full Drive 3”

Koncert odbędzie się w Klubie Prowincja (Sala kameralna SMOK) 23 października 2014 r. o godz. 20:00.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia już w Prowincji oraz SMOK-u, a także przed koncertem.

Po znakomicie przyjętych Full Drive i Full Drive 2 przedstawiamy kolejną odsłonę porywającego projektu łączącego jazz, funky, swing i blues w wykonaniu czołówki polskich jazzmanów! Nowe kompozycje, nowe pomysły – „stare”, sprawdzone sposoby na porwanie publiczności!

Skład: Henryk Miśkiewicz - saksofony / Marek Napiórkowski - gitary / Robert Kubiszyn - bas / Michał Miśkiewicz - perkusja

Henryk Miśkiewicz

Uhonorowany nagrodą Fryderyk 2013 w kategorii „Jazzowy Artysta Roku”,otrzymal również nominacje do tej nagrody za porywajaca plyte FULL DRIVE3. Od lat  zwycięzca plebiscytu Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategoriach „saksofon altowy”, „klarnet”. Zdobywca dwóch Fryderyków („Lyrics” – płyta roku 2002 oraz muzyk roku 2004). Wszystkie jego płyty nominowane były do Fryderyków, on sam został nagrodzony za całokształt pracy muzycznej prestiżowymi nagrodami Mateusza (nagroda III Programu Polskiego Radia) oraz Oskarem Jazzowym (nagroda Stowarzyszenia Łódzkich Melomanów). Koncertował na wielu festiwalach w Europie. Grał z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi. Koncertował również z Joe Lovano, Orkiestrą Paula Kuhna. W ramach projektu Anny Marii Jopek współpracował z Patem Methenym,a do Full Drive 3 zaprosil znakomitego,amerykańskiego trębacza Michaela Patchesa Stewarta.

Marek Napiórkowski

Współpraca Marka Napiórkowskiego z Henrykiem Miśkiewiczem trwa od ich spotkania na scenie w zespole Anny Marii Jopek. Marek jest czołowym polskim gitarzystą, a brzmienie jego gitary można usłyszeć na ponad 100 płytach! Grał i nagrywał m.in. z Patem Metheny, Mino Cinelu, Richardem Boną, Gregoirem Maretem, Sugar Blue, Marcusem Millerem, Angélique Kidjo, Tomaszem Stańko… Prowadzi własne zespoły (kwartet, trio), jest współliderem zespołu Funky Groove. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z Anną Marią Jopek, Krzysztofem Ścierańskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Dorotą Miśkiewicz, Funky Groove i z własnymi projektami. W 2013 roku został uznany za najlepszego polskiego gitarzystę w ankiecie Jazz Top czytelników magazynu Jazz Forum.

Robert Kubiszyn

W swojej dyskografii posiada ponad 70 płyt z różnymi wykonawcami. Na stałe koncertuje i nagrywa z Anną Marią Jopek, Grzegorzem Turnauem, Cezary Konrad Group, Dorotą Miśkiewicz. Wśród muzyków, z którymi współpracuje bądź współpracował są m.in.: Gregoire Maret, Dorota Miśkiewicz, Zbigniew Namysłowski, Dean Brown, Jon Herrington,  Maria Schneider, Gary Husband, Ewa Bem, Urszula Dudziak. W roku 2010 ukazał się jego pierwszy solowy album zatytuowany "Before Sunrise" nagrodzony Nagrodą Polskiej Akademii Fonograficznej „Fryderyk” za najlepszy płytowy debiut roku.

Michał Miśkiewicz

Wieloletni członek kwartetu Tomasza Stańko, od najmłodszych lat zapraszany do formacji takich artystów jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak. Obecnie na stałe gra z „Marcin Wasilewski Trio” (dawniej Simple Acoustic Trio) oraz nagrywa dla prestiżowej wytwórni ECM. Występował na wielu światowych festiwalach jazzowych.

miskiewicz henryk

Od 02.02.2014Od 02.02.20141857246