Bednarek zagra w Słubicach

Już w listopadzie dzięki Klubowi Prowincja do Słubic zawita jedno z największych odkryć wokalnych w naszym kraju ostatnich lat, człowiek, który sporo namieszał na scenie polskiego reggae Kamil Bednarek! Koncert odbędzie się 10 listopada o godz. 19:00 w sali widowiskowej Miejskiego Słubickiego Ośrodka Kultury.

Po koncercie zapraszamy na After Party, które odbędzie się w sali Prowincji, a zagrają na nim młoda, utalentowana wokalistka Netka oraz kostrzyńsko-wrocławski SoundSystem JellysTone.

Z przykrością informujemy, że bilety na koncert zostały wyprzedane w przedsprzedaży, niestety sala nie jest z gumy i nie jesteśmy wstanie wpuścić wszystkich zainteresowanych!

Wstęp na After Party jest darmowy!

plakat bednarek2

Informacje o artystach:

Bednarekinfo o SGM. Zespół STAR GUARD MUFFIN powstał w Brzegu, w maju 2008 roku. Od samego początku kapela dużo koncertuje, bierze udział w wielu festiwalach, na których sięga po liczne nagrody. Warto wymienić pierwsze miejsce na "Rock Reggae Festiwal" w Brzeszczach (sierpień 2008), wyróżnienie na "Muzycznej Jesieni" w Grodkowie (listopad 2008), Grand Prix na "Famie" w Świnoujściu czy zwycięstwo na "II Dniach Młodzieży" w Dobrym Mieście (sierpień 2009). W czerwcu 2010 roku grupa została wyróżniona na festiwalu "ZMRock" w Nidzicy, a w tym samym roku zdobyła nagrodę specjalną podczas imprezy "Reggae na Piaskach" w Ostrowie Wielkopolskim.

Bez wątpienia medialny rozgłos SGM zawdzięcza swojemu frontmanowi – Kamilowi Bednarkowi, który zdobył II miejsce w III edycji programu "Mam talent!" w TVN. To spektakularne wydarzenie spowodowało, iż debiutancki album zespołu, zatytułowany "Szanuj", który został wydany w listopadzie 2010 roku przez wrocławską firmę Lou & Rocked Boys stał się prawdziwym bestsellerem. W grudniu osiągnął status Złotej Płyty, a w styczniu 2011 podwójnej Platyny. Łącznie nakład przekroczył już 75.000 egzemplarzy.

W styczniu 2011 grupa wyruszyła w bardzo długą trasę koncertową po całym kraju, która objęła największe polskie miasta, m.in. Warszawę (dwa sprzedane koncerty w Palladium), Wrocław (dwa koncerty w Kultowej), Łódź, Kraków, Katowice, Szczecin czy Rzeszów. Natomiast w kwietniu młodzi muzycy spełnili swoje artystyczne marzenie, jadąc do legendarnego studia Boba Marley’a „Tuff Gong”, w Kingston na Jamajce. Zrealizowali tam pięć własnych kompozycji, z udziałem wielu szacownych gości z ojczyzny muzyki reggae. W nagraniach wzięli udział, m.in. Capleton, Steve Newland z Rootz Underground czy saksofonista Dean Fraser. W czerwcu 2011 ukazała się epka, o wymownym tytule „Jamaican Trip”, na której dodatkowo pojawił się 50-minutowy film dvd z pobytu za Wielką Wodą. W listopadzie 2011 basista Kuba Wojciechowski opuszcza szeregi zespołu.

W pierwszych miesiącach 2012 roku działalność STAR GUARD MUFFIN została bezterminowo zawieszona, natomiast Kamil Bednarek wraz z perkusistą Maćkiem Pilarzem, klawiszowcem Radkiem Szyszkowskim (obaj SGM) oraz dwoma nowymi muzykami pracuje nad nową płytą formacji BEDNAREK. W maju 2012 roku Kamil Bednarek wraz ze swoją 16-osobową drużyną z Brzegu zwyciężył w programie "Bitwa na głosy", na antenie TVP2, pozostawiając w pokonanym polu wielu zasłużonych polskich wykonawców. Od maja br zespół ruszył w dużą plenerową trasę po całym kraju. Na jej mapie znalazły się, m.in. koncerty na tegorocznym Przystanku Woodstock (Wioska Krs'hny), Ostróda Reggae Festiwal 2012 oraz Brzeszcze Rock Reggae Festiwal. Pod koniec sierpnia'2012 kapela wystąpiła na reaktywowanym Festiwalu w Sopocie, jako gość specjalny, wykonując łącznie 5 autorskich kompozycji. W listopadzie br ukaże się nowy album, firmowany nazwą BEDNAREK.

Skład:

Kamil Bednarek - wokal, saksofon
Piotr "Piter" Bielawski - gitara
Piotr "Zwierz" Stanclik - bas
Radek Szyszkowski - instrumenty klawiszowe
Maciek Pilarz - perkusja

Netka – to młoda, utalentowana wokalistka zaczynającą swoją przygodę z muzyką reggae.

W październiku 2012 r. wydała swoją pierwsza epk'a z 9 numerami na której gościnnie pojawi się: Druga Strona Lustra, Nalef z zespołu ProHiBit i Kompanija Reggae Sound.

Netka koncertuje od października zeszłego roku. Zagrała dotychczas około 30 koncertów m.in. z takimi zespołami jak Jamal, Vavamuffin, Bethel, Bob One, Ras Luta czy Mesajah.

JellysTone SoundSystem – założony przez młodych, ale doświadczonych kostrzyńskich i wrocławskich muzyków soundsystem, który prezentuje jamajskie rytmy, przeplecione elementami reggae, ragga, rap i dancehall.

W składzie zespołu znajduje się dwójka MC's (w tym jeden producent) oraz tzw. Selektor. Muzyka, którą prezentują jest bardzo zróżnicowana: żywiołowe „riddimy” rozruszają każdą publikę, a „rootsowe”, śpiewano-nawijane, rytmy zadowolą nawet najbardziej wybrednych słuchaczy muzyki spod trójkolorowej flagi. Ich koncerty są bardzo pozytywnie i żywiołowo przyjmowane przez publiczność. W swojej karierze występowali już wielokrotnie w Gorzowie, Międzyrzeczu, Skwierzynie, Lesznie, Seelow (Niemcy) i oczywiście w Kostrzynie. W najbliższej przyszłości planowane są kolejne koncerty!

W tym tygodniuW tym tygodniu2069
Od 02.02.2014Od 02.02.20141857521